

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.4 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0402 |
| Case Code (Metric) | 1005 |
| Resistance | 150 Ω |
| Power Rating | 63 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Height | 400 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| RoHS | Compliant |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11962
Ext.Price$0.11962
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11962 | $0.11962 |
| 10 | $0.10770 | $1.07700 |
| 50 | $0.09696 | $4.84800 |
| 100 | $0.08690 | $8.69000 |
| 500 | $0.07789 | $38.94500 |
| 1000 | $0.06947 | $69.47000 |
| 3000 | $0.06196 | $185.88000 |
| 5000 | $0.05527 | $276.35000 |
